VIII Zawody Makiet Szybowców Zdalnie Sterowanych
9-10.08.2008
fot. B. Tokarczyk, P. Kosz, D. Frączek

W dniach 9-10.08 odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Makiet Szybowców Zdalnie Sterowanych.
Zawody rozgrywane były na naszym lotnisku modelarskim w Kurowie. Deszczowa pogoda w sobotę nie pozwoliła na wykonywanie lotów dlatego wszystkie loty konkursowe rozegraliśmy w niedziele przy pięknej słonecznej pogodzie. W zawodach wzięło udział 12 zawodników. Zawody tradycyjnie rozgrywano w dwóch kategoriach wagowych modeli do 4 kg i pow. 4kg.
Rozgrywano konkurencje premiujące czas lotu i celność lądowania. Nowoœcią było rozegranie po raz pierwszy w Polsce konkursu akrobacji makiet szybowców. Do holowania modeli szybowców wykorzystywaliśmy 3 samoloty jednak największą popularnością wśród pilotów cieszyła się nasza wilga , sterowana przez Krzyœka Witka sprawnie i szybko wyciągała szybowce.
Ozdobą zawodów były modele szybowców FOX i Kobuz. „FOX” własnoœć Marka Ziółkowskiego był największym szybowcem na zawodach jego rozpiętość wynosi bowiem 5,1 m waga ok. 15 kg.
Niewiele mniejszy jest „Kobuz” 12 kg wagi i 4,45 m rozpiętości. W konkursie akrobacji rozegrano 2 kolejki lotów bezkonkurencyjny okazał się Robert Długopolski, latajšcy modelem szybowca „Kobuz” Tuż za nim uplasował się Marek Ziółkowski, którego „Fox” pokazał duże możliwości wymaga jednak jeszcze regulacji, a pilot treningu. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom zawodów Firmie Wiśniowski i Urzędowi Gminy Łososina Dolna.
Dziękujemy również wszystkim zawodnikom za przybycie szczególnie zaś tym z przybyłym z daleka czyli Bartkowi Siudkowi i ekipie z Kraśnika. Trzeba zaznaczyć, że zawody przebiegły sprawnie i bez problemów co z pewnością było zasługa sprawnie działającej komisji sędziowskiej i zdyscyplinowaniu zawodników. Zestawienie wyników podajemy poniżej.

Pełne wyniki zawodów